TRAIN DETAILS

Train 3 - 25km (General Basketing)

Liberation Date/Time 14/06/2017 07:00:00
Distance 25 km
Basketed 1788 Pigeons
Finished 1555 Pigeons
Expected 233 Pigeons
Quick stats

FancierPigeon (Name)
Karl-Heinz Wichert******
(*295)
Annemie Vanhee******
(*121)
Dimitris - Anastasis - Kuqali******
(*453)
Silvestri Loft******
(*222)
Team Greg******
(*164)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Matty)
Winkie Pigeons******
(*068)
Udo Gebhardt******
(Sylt Paloma 02)
Dorf Team Enger******
(*556)
Florin - Derby Corabia******
(*166)
Parlapanidis G. - Papadopoulos G.******
(*316)
Manzieri N. - Fillipou T.******
(*66)
Helle & Jens Pedersen******
(*759)
Deigner - Sun - Lin******
(*407)
Nalpantidis - Sapranidis******
(*704)
Dominique Coeur******
(*143)
Winkie Pigeons******
(*009)
Annemie Vanhee******
(*099)
Kiriakos Pet - Step******
(*106)
Kalamaras George******
(*607)
Emiel Denys - Deschryver - Vandepitte******
(*814)
Mentor Bulku******
(*102)
Emiel Denys - Zhang Changhai******
(*958)
Tsalkitzis George TEAM B******
(*404)
Laro Ervin******
(*254)
Karl-Heinz Wichert TEAM B******
(*243)
Harrie van Boxmeer******
(Louise)
Team B. & Blom******
(*366)
Rebecca Denys******
(*994)
Kupka - Smilowski******
(Samurai)
Visser - Meijboom TEAM B******
(Reserve 2 (RES))
Sierens Dina******
(DS 60)
Goetz Guenter******
(*736)
Ervin - Niko - Ervin******
(*101)
Dr. De Weerd Pigeons******
(*730)
Visser - Meijboom******
(Hulk)
Greg Team Slovakia******
(*912)
Nitu Robert Petre******
(*896)
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM E******
(*153 (RES))
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Bonus)
Mentor Bulku******
(*112)
Schroeder & Van de Loo******
(*027)
Team Gude Freunde******
(*739)
Visser - Meijboom TEAM B******
(Reserve 1 (RES))
Tsioutsiouliklis Petros TEAM B******
(Alomir)
Senikidis Kostas******
(Darco 48)
Team ABG******
(*402)
Zourlantonis Argiris******
(*022)
Familie Soellner******
(*504)
Aggelou George******
(*138)
Annemie Vanhee******
(*118)
Aggelou George******
(*139)
Team Edelweiss******
(*309)
Appaz Tozchala******
(*012)
Pislinas Vasilis******
(*633)
Mentor Bulku******
(*106)
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM C******
(*104)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Matt)
Sidor Alexandru******
(*401)
Harrie van Boxmeer******
(Sofie)
Pieter Kos******
(*274)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(*029)
Zourlantonis Argiris******
(*588)
Jochen Dalbeck******
(*596 (RES))
Fond Boys Vlaanderen******
(FBVL 042)
Kupka - Smilowski******
(Kassandra)
Hienzsch Frank******
(*466)
Andreas Behlke******
(*735 (RES))
Emiel Denys - Zhang Changhai******
(*971)
SG Steckenbiller******
(*203)
Visser - Meijboom******
(Adriaan)
Decombele Andrea Rik******
(Lewis)
Tsalkitzis George******
(*496)
Ventouris Markos******
(*209)
Team Horstmann******
(*229)
Emiel Denys - Deschryver - Vandepitte******
(*806)
Team Koehoorn - Hsu Hochen******
(*224)
Team Michael & Kostas******
(Darco 51)
Georgi Kondev******
(*026)
Annemie Vanhee******
(*079)
Karl-Heinz Wichert TEAM B******
(*245)
Team Sylt 2000 - Fenten******
(Sylt Steinwalzer)
Franz Slunsky******
(*805)
Laro Ervin******
(*267)
Team Herzogenburg******
(*125)
Team Germany - Wilhelm Linke******
(*406)
Team Germany - Altmiks Soudy******
(*624)
Kujtim Beqja******
(Invi)
Goetz Guenter******
(*730)
Theo & Markus Lecke******
(*414)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(*026)
Michael Chadwick******
(*924)
Pitone Vielahn******
(*306)
Michael Chadwick******
(*947)
Team Sylt 2000 - Bussmann******
(Sylt Charly)
Lorenzo Ghiacci - Camagni Elena TEAM B******
(*275 (RES))
Team Horstmann******
(*230 (RES))
Team Paltrinieri******
(*055)
Team Gude Freunde******
(*748)
Kritsotakis George******
(*902)
Udo Gebhardt******
(Sylt Paloma 05)
Emiel Denys - Deschryver - Vandepitte******
(*813)
Schillaci Stefano******
(*435)
Kontogiannis Athanasios******
(*99)
Nalpantidis - Sapranidis******
(*705)
Team Germany - Bibi Stefanescu******
(*008)
Aggelou George******
(*126)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Motion)
Beqir - Hazizaj******
(*842)
Emiel Denys - Deschryver - Vandepitte******
(*812)
Udo Gebhardt******
(Sylt Paloma 09)
Kinis N. - Magos T.******
(*032)
Toe Linkes******
(*491)
Eirini O.Y.K.******
(*267)
Sporting Pigeons Team******
(*067)
Vella - Catalano******
(*851)
Team Michael & Kostas******
(Brentano)
Team Black Sheep TEAM B******
(Skunk)
Silvestri Loft******
(*207)
Jochen Dalbeck******
(*566)
Udo Gebhardt******
(Sylt Paloma 12)
Dr. De Weerd Pigeons******
(*323)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic 59)
Papadopoulos Ioannis TEAM B******
(*480)
Hartmut Rosner******
(*307)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Dark Boy)
Manzieri N. - Fillipou T.******
(*67)
Team Geli******
(*737)
Team Greg******
(*889)
Nicole De Weerd******
(*328)
Team OWL - Renner******
(Kettenschwinger)
Rebecca Denys******
(*993)
Team Poortvielt / Redlich / Risse TEAM B******
(*797)
Thios Makis******
(*817)
Winkie Pigeons B******
(*160)
Beqir - Hazizaj******
(*844)
Emiel Denys - Zhang Changhai******
(*922)
Algarve Golden Race******
(*271)
Kalamaras George******
(*604)
Taveirne Franky******
(Bokastel 081)
Greg Team Slovakia******
(*897)
Ventouris Markos******
(*213)
Partenie Nicolae******
(*803)
Avgitidis Dimitrios******
(*115)
Visser - Meijboom******
(Robbers 1)
Gerhard Debus******
(*191)
Team Greg******
(*153)
Boban Mladenovic******
(*933)
Romano Franco******
(*213)
Greg Team Slovakia******
(*920)
Kerkhove Wim - FCI Thailand******
(*208)
Team Germany - W A Waldow S Thiel******
(*003)
Emiel Denys******
(*111)
Tsioutsiouliklis Petros TEAM B******
(Thief)
Team Germany - Dr Angela Targatz******
(Angel 881)
Familie Soellner******
(*538)
Pieter Kos******
(*273)
Winkie Pigeons******
(*079)
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM E******
(*141 (RES))
Emiel Denys - FCI Hungaria******
(*477)
Emiel Denys - FCI Hungaria******
(*480)
Pieter Kos TEAM B******
(*295)
Team Sylt 2000 - SG Kleser / Hallmann******
(Sylt Merlin)
Team OWL - Renner******
(K├Ârti)
Karl-Heinz Wichert******
(*293)
Karl Heinz Lang******
(*551)
Black Sea One Loft Race******
(*100)
Team Dijk - Holland ******
(*604)
Emiel Denys - FCI Hungaria******
(*464)
Annemie Vanhee******
(*131)
Mogadja Ionel******
(*527)
Pruski Krzysztof TEAM B******
(As 13)
Lorenzo Ghiacci - Camagni Elena******
(*769)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic Bastek)
Team Thorsten & Finn Leon Daum B******
(Sexy Blue)
Team B. & Blom******
(*365)
One Loft Race Sofia******
(BG 12)
Kerkhove Wim - FCI Thailand******
(*216)
Mitilineos - Mouzafer******
(*201)
Malchiodi Agostino******
(*541)
Rizea A. - Pantelidis N.******
(*403)
As Tauben Derby******
(*334 (RES))
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM D******
(*110 (RES))
Tsioutsiouliklis Petros******
(Ram)
Pietro Celli******
(*003)
Eleftheriadis Evripidis******
(*348)
Florin - Derby Corabia******
(*178)
Aivazoglou Paris******
(*393)
Kagias Dimitrios TEAM B******
(*811)
Team Greg******
(*113)
Florin - Derby Corabia******
(*174)
Winkie Pigeons B******
(*097)
Sveinar Kringlebotten******
(Sveinar)
Team Poortvielt / Redlich / Risse******
(Harkema)
Team Gude Freunde******
(*750)
Karl-Heinz Wichert******
(*271)
Kerkhove Wim - FCI Thailand******
(*220)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic Winner)
Visser - Meijboom******
(The One)
Pitone Vielahn******
(*346 (RES))
Andreas Behlke******
(*716)
Winkie Pigeons B******
(*116)
Team Germany - Heiko Sieckmann******
(*754)
Beqir - Hazizaj******
(*849)
Nalpantidis - Sapranidis******
(*701)
Derby Halkidiki O.L.R.******
(*417)
Erik Denys - Freddy Neyrinck******
(Full House)
Kalamaras George******
(*616)
Boban Mladenovic******
(*943)
Tsiagkalis Manos******
(*291)
Kalamaras George******
(*613)
Team Flying Dreams******
(Rilke)
Team Sylt 2000 - Groene******
(Sylt Bravo)
Team Thorsten & Finn Leon Daum******
(Million One)
Derby Riachos******
(*295)
Lorenzo Ghiacci - Camagni Elena******
(*120)
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM C******
(*103)
Thios Makis******
(*811)
Pantelidou Katerina******
(*011)
Ornel Kaci******
(*103)
Schubring Siegward******
(Sylt Golden Eagle)
Aivazoglou Paris******
(*392)
Deigner - Sun - Lin******
(*425)
Sporting Pigeons Team******
(*418)
Arctic Loft of Norway******
(Arctic Ray 2)
Greg Team Slovakia******
(*889)
Ornel Kaci******
(*104)
Zahiotis Giannis******
(*281)
Popescu Bogdan******
(*019)
Team Gude Freunde******
(*733)
Helle & Jens Pedersen******
(*804)
Karl Heinz Lang******
(*504)
Markos Pantelis******
(*204 (RES))