FCI PARTICIPANTS

NoCountryFCI Team NamePigeons
AD. V. Nood2
Aggelou George12
Aggelou George TEAM B1
Agim Fusha6
Aleksander Robo3
Alfred Sielka2
Algarve Golden Race5
Alois Wiefler6
Andreas Behlke7
Annemie Vanhee10
Appaz Tozchala6
Arctic Loft of Norway8
Ari6
Arjan Alfred6
As Tauben Derby12
Aslichanidis Giannis3
Athanasiou Thanos7
Avgitidis Dimitrios6
B. Ploeg4
Beqir - Hazizaj7
Bjorn Ove Helgesen4
Black Sea One Loft Race6
Boban Mladenovic12
Boban Mladenovic TEAM B1
Bourlios Thanasis2
Christiaan Lefevre7
Cimpean Sebastian6
Cultraro Amerigo2
De Snelle Duif Heusden7
Decombele Andrea Rik6
Deigner - Sun - Lin10
Derby Costa Del Sol5
Derby Halkidiki O.L.R.5
Derby Riachos6
Deschryver - Vandepitte10
Dimitriadis Stamatis3
Dimitris - Anastasis - Kuqali6
Dominique Coeur3
Dorf Team Enger12
Dorf Team EngerTEAM B6
Dr. De Weerd Pigeons7
Edip Shaban6
Eirini O.Y.K.12
Eirini O.Y.K. TEAM B3
Eleftheriadis Evripidis2
Emiel Denys10
Emiel Denys - Deschryver - Vandepitte12
Emiel Denys - Deschryver - Vandepitte TEAM B1
Emiel Denys - FCI Hungaria10
Emiel Denys - Zhang Changhai10
Erik Denys - Freddy Neyrinck6
Ervin - Niko - Ervin12
Ervin - Niko - Ervin TEAM B1
Evin Peter & Noemi6
Falsaperna Fausto2
Familie Schreel6
Familie Soellner12
Familie Soellner TEAM B6
Filip Pudic4
Florin - Derby Corabia10
Fly - 4 - Us7
Fond Boys Vlaanderen6
Franz Slunsky6
Georgi Kondev6
Gerhard Debus6
Gilbert Heijmen en Zn2
Goetz Guenter12
Gougoutsas Evangelo3
Granata Giancarlo2
Hans & Evert - Jan Eijerkamp4
Hans Brühl6
Hans Gieb3
Harrie van Boxmeer3
Hartmut Rosner2
Heinz Fenten2
Helle & Jens Pedersen7
Henry Sylvain1
Herbots Gebr.3
Hienzsch Frank7
Hohlakas Giannis2
Horst Geiger2
Ivan Pavlov2
J. Rekers en Zn6
Jaap Koehoorn6
Jochen Dalbeck7
Kagias Dimitrios12
Kagias Dimitrios TEAM B8
Kagkakis Kostas1
Kalamaras George12
Kalamaras George TEAM B9
Kapetanios Vasilis1
Kapten8
Karamanlis Nikos2
Karl Heinz Lang7
Karl-Heinz Wichert12
Karl-Heinz Wichert TEAM B6
Keramitsoudis Stelios5
Kerkhove Wim - FCI Thailand10
Kinis N. - Magos T.10
Kioutsoukis Sakis3
Kiriakos Pet - Step12
Kiriakos Pet - Step TEAM B5
Kirkatsis Dimitris2
Kiziridis Grigoris3
Kontogiannis Athanasios10
Krajcik Daniel & Andrea3
Kresimir Blazevic1
Kritsotakis George3
Ktenas Thothoris3
Kujtim Beqja6
Kupka - Smilowski11
Laro Ervin12
Las Vladimir4
Laurent Sauvage2
Lazaridis L. - Naskos D.10
Leopold Hofmann7
Linda Godderis2
Liontis Vasilios1
Lorenzo Ghiacci - Camagni Elena12
Lorenzo Ghiacci - Camagni Elena TEAM B6
Luan Dingu10
Malchiodi Agostino1
Manfred Kieninger6
Mantovani Carlo6
Manzieri N. - Fillipou T.12
Manzieri N. - Fillipou T.TEAM B4
Marian Dobai12
Marian Dobai TEAM B4
Markos Pantelis7
Martin Saevareid4
Matthias Sprang4
Mentor Bulku6
Michael Chadwick10
Milenco Bllazevic2
Mitilineos - Mouzafer8
Mixailidis Aris & Dionisis7
Mogadja Ionel3
Mpasdaras Petros2
Mpaxevanis Bros1
Nalpantidis - Sapranidis5
Nicolae Kulaliev7
Nicole De Weerd7
Nita Daniel7
Nitu Robert Petre6
Ntellas Giorgos6
Ornel Kaci4
Pantelidou Katerina12
Pantelidou Katerina TEAM B1
Papadopoulos Apostolos2
Papadopoulos Ioannis12
Papadopoulos Ioannis TEAM B11
Papakosmas Dimitrios1
Paris & Voudas11
Parlapanidis G. - Papadopoulos G.6
Partenie Nicolae2
Pieter Kos12
Pieter Kos TEAM B2
Pietro Celli12
Pietro Celli TEAM B1
Pislinas Vasilis7
Pitone Vielahn12
Pitone Vielahn TEAM B1
Pitsoulis Patroklos5
Pjetergjokai Luizim3
Popescu Bogdan4
Prodigy Wings4
Provenzano Carmelo3
Pruski Krzysztof12
Pruski Krzysztof TEAM B6
Rebecca Denys10
Renato Hantarai6
Rizea A. - Pantelidis N.12
Rizea A. - Pantelidis N. TEAM B6
Romano Franco1
Schillaci Stefano2
Schroeder & Van de Loo4
Schubring Siegward2
Senikidis K. - Kafouros A.12
Senikidis K. - Kafouros A. TEAM B1
Senikidis Kostas12
Senikidis Kostas TEAM B1
SG Marquart & Sohne12
SG Meissner & Scheurer8
SG Siebert / Gunther6
SG Steckenbiller6
SG Steffl7
Sidor Alexandru3
Sierens Dina7
Silvestri Loft9
Sofia One Loft Race11
Spitzberg Team7
Sporting Pigeons Team12
Sporting Pigeons Team TEAM B2
Stamatiou Loft3
Superstar One Loft Race3
Sveinar Kringlebotten3
Taveirne Franky12
Taveirne Franky TEAM B1
Team "Feuriger Flugel Krosigk"12
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM B12
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM C12
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM D12
Team "Feuriger Flugel Krosigk" TEAM E6
Team ABG7
Team B. & Blom7
Team Black Sheep12
Team Black Sheep TEAM B4
Team Daktari2
Team Dijk - Holland 4
Team Edelweiss7
Team Flavigny M.S.L.6
Team Flying Dreams11
Team Geli2
Team Germany - Altmiks Soudy6
Team Germany - Bibi Stefanescu6
Team Germany - Dr Angela Targatz6
Team Germany - Heiko Sieckmann6
Team Germany - R R Marien7
Team Germany - W A Waldow S Thiel12
Team Germany - W A Waldow S Thiel B1
Team Germany - Wilhelm Linke3
Team Goetz1
Team Greg10
Team Greg Poland12
Team Greg Poland TEAM B2
Team Gude Freunde10
Team Gutas Mihai & Silviu6
Team Herzogenburg4
Team Horstmann7
Team Jupid11
Team Koehoorn - Boekelo 6
Team Koehoorn - Hsu Hochen6
Team Kohl / Moser4
Team Michael & Kostas12
Team OWL - Renner12
Team OWL - Renner TEAM B1
Team Paltrinieri12
Team Poortvliet / Redlich / Risse10
Team Poortvliet / Redlich / Risse TEAM B11
Team Reisduif6
Team Stefano Morelli7
Team Sylt 2000 - Bussmann2
Team Sylt 2000 - Fenten1
Team Sylt 2000 - Groene2
Team Sylt 2000 - Schubring3
Team Sylt 2000 - SG Kleser / Hallmann6
Team Sylt 2000 - Werner / Heun6
Team Thorsten & Finn Leon Daum12
Team Thorsten & Finn Leon Daum B12
Team Weis - Jungfleisch12
Team Weis - Jungfleisch TEAM B1
Theo & Markus Lecke12
Theo & Markus Lecke TEAM B1
Theo Dijk en Zn.2
Theocharis Kostas7
Theocharopoulos Vaggelis3
Thios Makis12
Thios Makis TEAM B1
Tiger Team3
Toe Linkes2
Tsalkitzis George12
Tsalkitzis George TEAM B6
Tsiagkalis Manos3
Tsintsaris Ioannis7
Tsioutsiouliklis Petros12
Tsioutsiouliklis Petros TEAM B6
Udo Gebhardt12
Udo Gebhardt TEAM B3
Van Damme - Wevns2
Vella - Catalano6
Ventouris Markos7
Visser - Meijboom12
Visser - Meijboom TEAM B5
W. Heindryckx - Loose4
Wilbert Kuyer4
Wilfied zur Loewen 2
Winkie Pigeons12
Winkie Pigeons B12
Winkie Pigeons C3
Xagias Theodoros10
Zahiotis Giannis12
Zahiotis Giannis TEAM B1
Zaimis Haralampos7
Zdenek Pavlik6
ZG Helios Bucher Gehrken12
ZG Helios Bucher Gehrken TEAM B1
Zourlantonis Argiris12
NoCountryFCI Team NamePigeons
Team Thorsten & Finn Leon Daum6

Last Updates

AUCTION B' (41 - 80 places)
  • Aslanidis Dimitrios
  • 06/08/2017 09:37:27

RACE PROGRAM & AWARDS 2017
  • Aslanidis Dimitrios
  • 14/07/2017 12:47:00

Activation Period for Reserve pigeons and Teams 2017
  • Aslanidis Dimitrios
  • 30/06/2017 12:30:39

Read more news...
Final Race
  • 29/07/2017 06:15:00
  • 380 Km
  • 477 Pigeons basketed
  • 205 Pigeons finish
Semifinal Race 4
  • 20/07/2017 06:20:00
  • 280 Km
  • 784 Pigeons basketed
  • 466 Pigeons finish
Race 3
  • 13/07/2017 06:25:00
  • 207 Km
  • 1028 Pigeons basketed
  • 765 Pigeons finish
More races...

WEATHER CONDITIONS

Weather image
Temperature:
Humidity:
Wind Speed: